Etusivun tausta - mustavalkoinen_tempaus

Kevään alkeiskurssit ovat nyt myynnissä. Espoon uusi sali aukeaa tammikuun aikana!

Kevään painonnoston alkeiskurssit ovat nyt myynnissä. Tammikuulle saatiin vielä muutamia kursseja, ensimmäisten myytyä loppuun hetkessä. 

Espoon salin avautumisesta

Espoo-Tempaus-Areena

Espoon uuden salin avajaisten ajankohta on vielä hieman epävarma ja tästä johtuen Espoossa ei ole vielä myynnissä uusia kursseja. Aikataulu selvinnee muutaman viikon sisällä. Ota meidän sosiaalisen median tilit seurantaan, ilmoitamme siellä heti kun aikataulut ovat selvillä ja saamme myös Espoon kurssit myyntiin. 

Espoon uusi sali tulee sijaitsemaan Nokia Campuksella.

Samankaltaiset artikkelit

  • Uudet sivut ja tietoa syksyn kursseista!

    Toivottavasti viihdyt uusilla kotisivuillamme. Uudistuksen johdosta sivut toimii jatkossa nopeammin ja paremmin kaikilla laitteilla. Lisäksi kursseille ilmoittautuminen tulee jouhevammaksi ja jonotuslistalle liittyminen tehdään mahdolliseksi.

    Tarjoamme aikuisille kuuden viikon ja lapsille kahdeksan viikon painonnostokursseja Helsingissä, Espoossa ja Keravalla. Kurssin aikana pääset tutustumaan painonnostoon lajina ja opit tempauksen ja työnnön alkeet.

  • Syksyn alkeiskurssit myynnissä

    Suositut alkeiskurssit jatkuvat elokuussa ja kaikki kurssit löytyvät verkkokaupastamme. Alkeiskurssilla pääset oppimaan painonnoston perusteet. Perehdytämme sinut tempauksen ja työnnön tekniikkaan sekä tärkeimpiin apuliikkeisiin kuten kyykkyihin ja maastavetoon. Kuuden kerran kurssilla ehdit oppia kaiken tarvittavan, jotta voit jatkaa Tempaus-Areenan viikkotunneilla harjoittelua. Tutustu kurssitarjontaamme verkkokaupassa: https://tempaus-areena.fi/tuote-osasto/alkeiskurssit/